Painting Works

Keep Your Vehicle Clean and Smart Like You

Kaporta & Boya

Kaporta hizmeti aracın orijinalliğini bozmadan, daha az parça değiştirerek kaliteli ve hızlı şekilde yapılır.

Aracınız servisimize geldiğinde ilk olarak hasarın oluşum şekli ve aracın hasara maruz kalan bölgeleri incelenir ve parça ve işçilik tespiti yapılır.

Hasarlı parça yenisi ile değiştirilecekse montajın yapılacağı alan düzeltilerek, yeni parça yerine alıştırılır. Parça onarılacaksa en doğru onarım tekniği seçilerek işlem tamamlanır. Araç üzerinde yapılan kesme, kaynak, delme vb. işlemler aracın gelecek yıllardaki performansını ve görünümünü bozmayacak şekilde yapılır.

Kaporta işlemi sırasında veya sonrasında araç üzerinde diğer birimlerin de çalışması gerekiyorsa (Mekanik, elektrik, cam, döşeme vb.) hangi aşamada, aracın hangi bölgesinin tamir edileceği planlanır. Doğru zamanda doğru sıralama ile onarım yapılır.

Servisimizde her geçen gün gelişen ve son derece güvenilir olan tamir tekniklerini kullanılır ve gereksiz parça değişimi yapılmaz.

BOYA

Nasıl Boyuyoruz?

Araçların boyanması işlemi, ileri derecede el becerisi, kimya ve optik bilgisi gerektirir.

Boyama işlemine başlamadan önce aracı pas ve çürüklerinden arındırılır. Pas ve çürükleri zımpara, plastik disk vb. ürünlerle temizlenir.

Aracın genel durumuna göre, doğru malzeme seçimi yapılarak; dolgu macunu, astarı ve son kat astarı uygulanır; her işlemin arasında, kimyasal reaksiyonun tamamlanması için uygun sürelerin geçmesi beklenir.

Aracın boya kod numarasını boya mix sistemine girerek servisimizde bulunan boya laboratuvarında, aracınızın rengi oluşturulur.

Gereken noktalara doğru zamanda, doğru sıralamayla doğru malzemeler kullanarak boyanır.

Son kat boya, fırında yaklaşık 20°C'de atılır ve araç 40 dakika boyunca, 60°C'de fırında kurutulur.  

Eğer aracınızda kaporta onarımına ve boyaya ihtiyaç varsa servisimizi ziyaret ederek ya da aracdoktoru.com internet sitemiz üzerinden aracınızın fotoğraflarını yükleyerek ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Type Of Painting works

PASTA UYGULAMASI

  • Araçta zaman içerisinde meydana gelen ufak çizikler ve deformasyonlar.
  • Araç yıkanırken fırçaların yarattığı tahribat,
  • Güneşin boyayı matlaştırması (Boya yanıkları)
  • Minik çakılların oluşturduğu çizikler

CİLA UYGULAMASI

Cila işlemine başlamadan önce pasta işlemi yapıldığından yüzeyin hiçbir şey kalmayacak şekilde temizlenmesi gerekir. Temizlendikten sonra tamamen kuru olduğuna emin olmak için bezle silinir. Yüzey temizlendikten sonra cila sürülür ve kuruması beklenir. Cila kuruduktan sonra yüzey tekrar silinir ve artık araç pırıl pırıl bir şekilde kullanıma hazır hale gelir.

SERAMİK KAPLAMA

Seramik kaplama, eski tip, koruma performansı düşük en fazla 6 ay ömrü olan boya korumalara alternatif olarak geliştirilmiş yenilikçi, daha uzun ömürlü ve daha yüksek performanslı bir boya koruma sistemidir.

Parlak ve Canlı Bir Görünüm

  • Su İtici Özelliği
  • Kolay Temizlenebilme
  • Dış Yüzey Koruma Özelliği

7/24 HIZLI SERVİS

+905333101555

RANDEVU AL

info@doganoto.com.tr

YEDEK PARÇA

Teklif Alın

Hakkımızda

Çalışma Saatleri:

 

Hafta İçi: 09.00 - 18.00

Pazar    : Kapalı

Yedek Parça Mağazamız