Air Conditioner

Keep Your Vehicle Clean and Smart Like You

Klima

Araba Klima Arıza Neden Olan Etkenler
Klima arızalarının farklı sebepleri olabilir. Özellikle kış aylarında uzun süre klima kullanılmaması nedeniyle iyi yağlanamayan klima sistemi parçaları aşınarak soğutucu gazın kaçak yapmasına müsait hale gelir. Bu durumda klima gazı dolumu yapılması gerekir. Arızalanan klima kompresörü de bir başka neden olabilir. Bazen sorun sadece klima göstergesinde ya da polen filtresinde de olabilir. Böcekler, sinekler, kirli hava polen filtresini tıkayarak çalışmayı zorlaştırabilir. Bu durumda da çözüm polen filtresi değişimidir.

Araç Klimasının Bakımı Nasıl Yapılır?
Klima gazı seviyesinin ölçümü bakımın en önemli kısmıdır. Klima radyatörünün temizliği, klima filtresi temizliği de klima bakımı konusunda ilk akla gelen mutlaka yapılması gereken işlemlerdir.

Oto Klima Onarımı Nerede Yapılır?
Motoru açıp bir süre motoru çalıştırmadan direkt olarak klimayı çalıştırmak, klimayı hemen yüksek devire çekmek genellikle araç klimasının hızlı yıpranmasına ve arıza vermesine neden olur. Böyle basit günlük kullanım alışkanlıklarıyla klimanın uzun süre hasarsız çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca klimanız arıza yaptığında mutlaka bu konuda uzman bir ekibi tercih edin. Klima tamiri için size en yakın doganoto noktasına başvurabilirsiniz. doganoto.com.tr adresinden online olarak hızlıca randevu talebi alabilirsiniz.

Diğer Klima Hizmetleri

OTO KLİMA KOMPRESÖRÜ TAMİRİ
ARAÇ KLİMA TEMİZLİĞİ
ARAÇ KLİMA BAKTERİ TEMİZLİĞİ
KLİMA GAZI DOLUMU
KLİMA DEZENFEKSİYONU
POLEN FİLTRESİ DEĞİŞİMİ

7/24 HIZLI SERVİS

+905333101555

RANDEVU AL

info@doganoto.com.tr

YEDEK PARÇA

Teklif Alın

Hakkımızda

Çalışma Saatleri:

 

Hafta İçi: 09.00 - 18.00

Pazar    : Kapalı

Yedek Parça Mağazamız